SCANDIC HOTEL

Vietovė: Stokholmas, Švedija
Metai: 2015
Užsakovas: AB „Strabag“
Architektas: 3XN

Pačiame Stokholmo centre, priešais centrinę stotį, nuo 2015 metų galima išvysti daugiafunkcinį pastatas, kuriame yra įsikūrusi miesto metro stotis, „Scandic“ viešbutis, konferencijų centras ir apartamentai. Šį multifunkcinį pastatą, kurį projektavo garsiausi Danijos architektai 3XN, sudaro keturi skirtingo aukščio korpusai, idealiai įsiterpiantys į esamą Stokholmo miesto architektūrą.

Viso pastato fasadas yra reljefinis, turintis skirtingą ekspresiją priklausomai nuo kampo, iš kurio į jį žiūrima. Šiam projektui buvo sukurta speciali aliuminio-stiklo fasadų sistema. Tai trijų stiklų struktūrinio stiklinimo, ypatingos geometrijos elementinio fasado konstrukcija su „Jura“ kalkakmeniu dengtomis neskaidriomis dalimis. Fasadas turi žaismingą elementų išdėstymo tvarką, kurie unikalūs savo pločiu ir aukščiu.

Fasadas atitinka aukščiausius techininius reikalvimus – šilumos perdavimo koeficientas 0,6 W/m2 K, garso reikalavimai – 50dB. Bendras komplekso išorės fasadų plotas sudaro daugiau kaip 8000 kv.m., vidiniai fasadai – daugiau kaip 2000 kv.m.