Nötkärnan Bergsjön

Vietovė: Geteborgas, Švedija
Metai: 2015
Užsakovas: AB „Bergman & Höök“
Architektas: Wingårdh Arkitektkontor

Šio išskirtinio pastato paskirtis – sveikatos centras. Nors pastatas yra Geteburgo mieste, Nötkärnan rajone, jis turi Baltijos šalių šaknis. Fasade yra atspindeti latvių dailininko Mark Rothko keturi tapybos fragmentai. Kiekviename pastato fasade yra skirtingas paveikslo fragmentas, kuris spalviškai turi sąsają su greta esančiu fasadu. Mūsų užduotis buvo sugalvoti geriausią būdą, kaip būtų galima išgauti pagrindinį latvių dailininko tapybos išskirtinumą – erdviškumą, spalvos gylio pojūtį. Ši užduotis buvo puikiai įvykdyta.

Pastate įėjimo fasadui panaudota speciali Schüco elementinio fasado sistema – FW50+SG.SI. Beveik visame projekte naudojami skaitmeninio spausdinimo stiklo paketai, kurių kiekvienas yra unikalus. Dėl šios priežasties jų montavimas tapo nemažu iššūkiu.

Laukiamajame įrengti keturi stikliniai sodai, turintys skirtingą mikroklimatą ir apželdinti skirtingų žemynų egzotine augmenija. Stiklo konstrukcijos buvo pritaikytos taip, kad palaikytų tinkamą drėgmęsugebėtų palaikyti drėgmę, nelaidus vandeniui, tinkamos temparatūros.