Atidarytas moderniausias verslo centras Kaune

2018.03.19

Kaune duris atvėrė dar vienas naujasis miesto traukos centras. Kovo 16 dieną iškilmingai atidarytas A+ energinio naudingumo klasės verslo centras „Arka“.

Vaikštant po jį nesuabejosi – toks pastatas yra pirmasis Kaune, o jam įgyvendinti pasitelkti sudėtingi inžineriniai ir technologiniai sprendimai. 2016 metų rudenį pradėtas statyti 11,5 tūkst. kv. m. bendrojo ploto 7 aukštų verslo centras suprojektuotas taip, kad atitiktų aukščiausius reikalavimus ir būtų patogus jame dirbsiantiems žmonėms. Iš stiklinių elementų sukonstruoto 26 metrų aukščio pastato pirmuosius du aukštus į dvi dalis dalina tarp jų besidriekianti istorinė Karmelitų gatvė, todėl pastatas turi arkos formą. Tai – sudėtingiausia konstrukcinė pastato dalis, kuri ir pasufleravo statinį pavadinti „Arka“.

Stiklo fasadas biurų darbuotojams leidžia šviesiose patalpose grožėtis išskirtiniais Nemuno salos vaizdais iš vienos pusės ir Žaliakalnio šlaitų panorama iš kitos. Langų stiklai padengti specialiu šilkografiniu ornamentu, kuris biurų patalpas saugos nuo saulės kaitros.

Projekto autorius biuro „Natkevičius ir partneriai“ architektas Gintautas Natkevičius teigė, kad būtent istorinė aplinka turėjo įtakos ieškant neįprastų sprendimų. „Kai yra istorinė terpė, architektui atsiranda įdomumas ieškoti išeičių. Šiuo atveju istorinė pėsčiųjų Karmelitų gatvė padiktavo sprendimą, kuris pavertė statinį daugiasluoksniu“, – kalbėjo architektas. G.Natkevičius sakė, kad buvo galima pakeisti Karmelitų gatvės kryptį, nutiesiant ją aplink verslo centrą, tačiau buvo nuspręsta išlaikyti jos autentiškumą taip pat atiduodant duoklę miesto istorijai. Jis teigia pirmą kartą projektavęs tokią didelę arkos angą – ilgiausia jos pločio kraštinė siekia net 30 metrų.

„Konstruktoriams teko nelengva užduotis viską apskaičiuoti taip, kad tokio pločio arka atlaikytų viršutinių penkių aukštų svorį. Džiugu, kad jiems pavyko sėkmingai ją įveikti“, – sako G.Natkevičius. Kitas iššūkis, anot jo, buvo pasiekti, kad stiklinis pastatas būtų įvertintas aukščiausio energetinio naudingumo klase A+. Verslo centrą įmonės „Imlitex Holdings“ užsakymu statė statybų bendrovė „YIT Kausta“. Žaliavų prekybos įmonių grupę „Imlitex Holdings“ investuoti apie 14 mln. eurų į naujo verslo centro statybas paskatino tai, jog ji Kaune nerado didelių, kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto, modernių ir geroje vietoje esančių patalpų naujam savo biurui.

„Jausdami didelį tokio lygio biurų trūkumą Kaune, nusprendėme pasistatyti nuosavą biurų pastatą, kurį galėtume išnuomoti ir kitoms didelių ir modernių patalpų ieškančioms įmonėms“, – sakė „Imlitex Holdings“ vadovas Renatas Augustinas. Ši bendrovė savo biurą įkūrė „Arkos“ 6 ir 7 aukštuose. 1–3 aukšto patalpos išnuomotos bankui „Swedbank“, 4 aukšte dirba laikinąsias biurų patalpas nuomojanti bendrovė „Happspace“, o 5 aukšte įsikūrė IT kompanija „Helis“.

Iš viso „Arkoje“ dirbs per 500 darbuotojų. Kiekviena pastate įsikūrusi įmonė turi darbuotojų poilsio patalpas, pramogų zonas. Sudarytos sąlygos ir į darbą dviračiais atvykstantiems darbuotojams – įrengtos ne tik saugomos dviračių stovėjimo vietos, bet ir specialios persirengimo patalpos. Be požeminės ir antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės bus įrengtos ir elektromobilių krovimo stotelės. Planuose numatyta įsigyti ir elektromobilių, skirtų darbuotojų reikmėms. Verslo centras patrauklus ir savo geotermine šildymo sistema.

Skaitykite daugiau: https://bustas.lrytas.lt/architektura/2018/03/16/news/kaune-atidarytas-naujas-verslo-centras-arka-stebina-itin-moderniais-sprendimais-5213066/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy